cltsk@cltsk.info    +421 902 974 211

predaj@cltsk.info   +421 903 393 433

PON – PIA: 07:00  – 18:30

Nájdete nás na

Title Image
Home  /  Zaujímavosti   /  Modulová výstavba a jej výhody

Modulová výstavba a jej výhody

Modulárna konštrukcia – objemové jednotky, z ktorých každá pozostáva z podlahy, stien a stropu, ktoré zvyčajne zahŕňajú konštrukčné prvky, ako aj určitý stupeň povrchovej úpravy. Modulárna konštrukcia sa môže použiť pre malé alebo podstatné časti budovy (napr. kúpeľne alebo celé hotelové jednotky).

Panelová konštrukcia – Ploché stavebné prvky (zvyčajne stenové panely, ale aj podlahové alebo strešné kazety), ktoré sú prefabrikované mimo staveniska a pozostávajú iba z konštrukčných prvkov – zvyčajne z rámu a opláštenia.

Prefabrikovaná konštrukcia – Ploché stavebné komponenty, ktoré sú prefabrikované mimo staveniska a zahŕňajú konštrukčné prvky (rám a opláštenie), ako aj ďalšie komponenty, ako sú povrchové úpravy, inštalácie atď.

Modulárna drevená konštrukcia mala väčšinou ľahký rám. Keďže sa však masívne drevo stáva čoraz bežnejším, dodávatelia aj vývojári skúmajú využitie CLT v objemových modulárnych aplikáciách.

Modulárna výstavba je propagovaná ako príležitosť na boj proti rastúcim úrokovým sadzbám a stavebným cenám prostredníctvom vyššej efektívnosti, riešenia nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily a zníženia odpadu na stavenisku. Niektorí architekti a inžinieri však váhajú s prijatím tohto prístupu, pretože nechcú, aby ich návrhy boli ohrozené, a nemyslia si, že má flexibilitu alebo funkčnosť na realizáciu určitých typológií projektov.

Potrebujete radu alebo pomoc s Vašou stavbou?